Przeszczep włosów SAFER i Biofibre

Transplantacja włosów metodą SAFER pozwala na rekonstrukcję owłosienia na głowie oraz brwiach po przebytych chorobach, wypadkach, zaburzeniach hormonalnych, przyjmowaniu niektórych leków czy utracie włosów wraz z wiekiem. Główną zaletą zabiegu jest jego nawet stuprocentowa skuteczność, naturalny efekt i brak blizn w miejscu pobierania włosów. Metoda SAFER zbiera bardzo pozytywne opinie zadowolonych pacjentów, do których grona należą dorośli i dzieci. Osoby, które nie posiadają wystarczającej liczby własnych włosów do przeszczepu, mogą skorzystać z transplantacji sztucznych włosów Biofibre.

SAFER – nowoczesna i bezpieczna technika medycyny estetycznej

Przeszczep włosów to często jedyny ratunek dla wyglądu i dobrego samopoczucia pacjentów. Nadmierne wypadanie włosów to często cena, jaką płacimy za starzenie się, choroby, przyjmowanie leków czy intensywny stres. Powstające zakola, łysienie plackowate czy ubytki włosów spowodowane np. poparzeniem można jednak skutecznie leczyć za pomocą transplantacji włosów metodą SAFER. Używane w niej innowacyjne urządzenie to produkt firmy Medicamat – lidera w automatyzacji przeszczepu włosów. W klinice Ankiewicze wykorzystujemy najnowocześniejszy sprzęt i wiedzę z zakresu implantacji własnych włosów. Profesjonalne i skuteczne przeszczepy włosów metodą SAFER wykonujemy nie tylko pacjentom z Warszawy i okolic, ale także osobom z całej Polski.

Sposób na zakola i łysienie plackowate

U dorosłych i dzieci przyczyną przerzedzenia owłosienia mogą być poparzenia, zabiegi chirurgiczne pozostawiające blizny, wypadki komunikacyjne, nowotwory, łuszczyca, niedoczynność tarczycy oraz niedobory pokarmowe, stres, zażywanie niektórych leków, zatrucia metalami ciężkimi itp.

U kobiet i mężczyzn dużą rolę odgrywają też hormony. Pod działaniem pochodnej testosteronu męskie mieszki włosowe stopniowo ulegają osłabieniu i przestają pracować. W efekcie owłosienie na głowie staje się coraz słabsze i cieńsze, a z czasem w niektórych miejscach zanika, tworząc charakterystyczne zakola lub przerzedzenie włosów na czubku głowy. U kobiet, w okresach, gdy zaburzona jest gospodarka estrogenowa, włosy stają się osłabione i wzrasta ich wypadanie. Taka sytuacja może zdarzyć się po porodzie lub odstawieniu hormonalnych preparatów antykoncepcyjnych.

U najmłodszych pacjentów ogromnym problemem jest natomiast łysienie plackowate lub wywołane chorobą, przyjmowaniem leków czy powstaniem blizny np. po operacji. Jeżeli braki w owłosieniu stanowią dla dziecka przeszkodę w nawiązywaniu kontaktów i prowadzą do jego izolacji od grupy rówieśniczej, warto rozważyć przeprowadzenie przeszczepu włosów u swojej pociechy.

Skuteczny przeszczep włosów metodą S.A.F.E.R.

Technologia S.A.F.E.R. jest obecnie najbardziej nowoczesną metodą przeszczepu włosów. W porównaniu do metod starszej generacji, zastosowanie transplantacji SAFER pozwala na:

  • skrócenie czasu zabiegu prawie o połowę
  • uzyskanie nawet 100% skuteczności transplantacji włosów
  • pozostawienie skóry bez blizn
  • znaczne zmniejszenie uszkodzenia pobieranych cebulek włosowych
  • normalną aktywność pacjenta już następnego dnia po zabiegu
  • stosowanie w przypadku łysienia, przerzedzania czy wypadania włosów
  • minimalizowania skutków łysienia powstałego w wyniku oparzeń lub blizn pooperacyjnych.

Tę metodę można stosować do uzupełnienia niedoboru włosów nie tylko na głowie, ale także do odbudowy brwi, wąsów, brody, owłosienia na klatce piersiowej czy okolicy łonowej.

Jak wykonuje się transplantację włosów SAFER?

Podczas zabiegu cebulki włosowe pobiera się z części potylicznej (z tyłu głowy), z paska długości około 3-4 cm. Przed pobraniem obszar ten jest dezynfekowany i znieczulany miejscowo lidokainą, a włosy przycinane do długości około 1 mm. Następnie, na głębokość 1 mm, w skórę zagłębia się sonda, wydobywając włosy wraz z cebulkami przez podciśnienie. Dalej pneumatyczne głowice wstrzeliwują pobrane włosy do mikronakłuć na obszarze przeszczepu. Cały zabieg trwa od kilku do nawet 8 godzin, w zależności od ilości przeszczepianych włosów. W miejscach pobrania powstają niewielkie ranki, na które nakładany jest opatrunek. Już po trzech dniach ślady po wykonaniu zabiegu są prawie niewidoczne. Ranki goją się do około 1 tygodnia, bez bliznowacenia. W bardzo rzadkich przypadkach mogą jednak pojawić się mikroskopijne ślady. Przez kilka dni po zabiegu miejsce przeszczepu może być lekko obrzęknięte. Pacjenci czasem odczuwają w tym obszarze także delikatne swędzenie lub drętwienie.

Efekty przeszczepu włosów

Normalnym zjawiskiem jest częściowe lub całkowite wypadnięcie włosów. Ich pełny odrost jest już natomiast długotrwały. Zadowalające efekty widać zwykle po około 5-6 miesiącach, gdyż włosy rosną z prędkością około 1 cm miesięcznie. Transplantacja włosów metodą SAFER daje trwały rezultat, bez ryzyka odrzucenia przeszczepionych włosów.

Odbudowanie gęstych i ładnie zarysowanych brwi

Włosy w analogiczny sposób można przeszczepić również na łuki brwiowe. Do przeszczepu brwi używa się zwykle od około 50 do 325 włosków, które implantuje się pod odpowiednim kątem. Po około 2 tygodniach przeszczepione włoski wypadają, a po 3 miesiącach w ich miejscu, już na stałe, wyrastają nowe. Zabieg rekonstrukcji brwi jest polecany osobom, które straciły je w wyniku poparzeń, nowotworów i innych chorób. Często korzystają z niego również pacjenci, których brwi utraciły ładną linię np. z powodu źle wykonywanej depilacji mechanicznej lub laserowej.

Implantacja włosów sztucznych Biofibre

Osoby, które nie chcą używać do przeszczepu własnych włosów, mogą skorzystać z implantacji włosów Biofibre. Tego typu przeszczep umożliwia natychmiastowe, bezpieczne i długotrwałe rozwiązanie problemu łysienia. Włosy Biofibre są wykonane z materiału, który gwarantuje naturalny efekt zabiegu i odporność fryzury na suszenie i stosowanie kosmetyków. Do wyboru dostępne są różne długości, kolory i stylizacje włosów. Zabieg ten jest odpowiedni dla każdego i można go wykonać w dowolnym stadium łysienia.

Przeszczep włosów – cena zabiegu

Cena zabiegu uzależniona jest od liczby mieszków włosowych przeszczepianych metodą SAFER lub liczby zaimplantowanych sztucznych włosów Biofibre. Aby poznać koszty zabiegu, przejdź do naszego CENNIKA.

Przeszczep włosów – Warszawa i okolice, Legionowo

Przejdź na stronę KONTAKT i sprawdź, jak dojechać do naszej kliniki w Legionowie i umówić się na zabieg transplantacji włosów.

Zapoznaj się z naszym cennikiem lub umów wizytę.