Stomatologia

Dobry dentysta w Legionowie

Zapraszamy do przyjaznego i nowoczesnego gabinetu dentystycznego dla dorosłych i dzieci w Legionowie. W przychodni stomatologicznej przy ul. Królowej Jadwigi 2/4 oferujemy usługi z zakresu:

  • profilaktyki, leczenia próchnicy i chorób dziąseł: przeglądy, fluoryzacja, instruktaż higieny, leczenie zębów dorosłych i dzieci, endodoncja (leczenie kanałowe), leczenie zębów pod narkozą (u osób dorosłych), leczenie paradontozy
  • stomatologii estetycznej: wybielanie, piaskowanie zębów, usuwanie kamienia nazębnego, zakładanie licówek
  • chirurgii stomatologicznej: ekstrakcja zębów, w tym chirurgiczne usuwanie ósemek
  • protetyki stomatologicznej: zakładanie koron, mostów, ruchomych protez zębowych
  • implantologii: wstawianie implantów zębów, zakładanie mostów i protez na implantach.

Pomagamy pokonać strach przed dentystą

Dbamy o to, aby odwiedzający nasz gabinet stomatologiczny czuli się komfortowo. Podczas wizyty dokładnie omawiamy przebieg zabiegu, odpowiadamy na pytania i wyjaśniamy wszystkie wątpliwości pacjenta. Razem z nim układamy plan leczenia, dopasowany do jego terminów i potrzeb. Przed zabiegiem podajemy znieczulenie stomatologiczne tak, aby wyeliminować związane z tym nieprzyjemne odczucia. Oferujemy również leczenie dorosłych pod narkozą, jeżeli taka metoda bardziej im odpowiada i nie ma do tego przeciwwskazań medycznych.

Co zrobić w przypadku nagłego bólu zęba?

Jeżeli zaczniesz odczuwać dokuczliwy ból zęba, jak najszybciej skontaktuj się z nami i umów na wizytę. Stomatolog zdiagnozuje przyczynę dolegliwości i zastosuje odpowiednie leczenie. Jeśli silny ból zaatakuje Cię w nocy, żeby doczekać do rana, spróbuj zastosować domowe sposoby:

  • weź lek przeciwbólowy
  • przepłucz ząb naparem z szałwii lub rumianku
  • rozgnieć goździk i trzymaj przy bolącym zębie lub przyłóż wacik nasączony olejkiem goździkowym
  • zastosuj zimne okłady
  • obłóż bolący ząb plasterkami czosnku.

Aby zmniejszyć ryzyko nagłego silnego bólu zęba, dbaj o prawidłową higienę jamy ustnej. Dwa razy dziennie szczotkuj zęby pastą z fluorem, używaj nitki dentystycznej i płynu do płukania jamy ustnej. Bardzo ważne są również regularne przeglądy stomatologiczne co 6 miesięcy lub częściej, jeżeli takie będzie zalecenie Twojego lekarza stomatologa.

Dentysta — Legionowo i okolice

Umów się na wizytę do naszego gabinetu dentystycznego w Legionowie lub skontaktuj się z nami, jeśli masz dodatkowe pytania.

Zapoznaj się z naszym cennikiem lub umów wizytę.